bitcoin-alt-birimleri

Nasıl Altcoin Satın Alabilirim?

Cüzdan Yazılımı Yükleyin

Herhangi bir altcoin almak için ilk yapmanız gereken şey o altcoin’in cüzdan yazılımını bilgisayarınıza ya da uygunsa telefonunuza yüklemek. Cüzdanlar küçük boyutlu programlardır ve bilgisayaranıza hızlı bir şekilde kurabilirsiniz.

Para Karşılığı Alın

Bir cüzdana sahip olduğunuzda kredi kartı, banka kartı, ya da banka transferi gibi bir yöntemle bir borsadan satın alabilirsiniz. Arından aldığınız coinler cüzdanınıza transfer edilir. Bu işlem internetten herhangi bir alışveriş yapmaktan farksızdır. Hangi ödeme yöntemini kullanacağınızı seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey miktarı girip işlemi onaylamaktır.

Altcoinler homojen olsalar da fiyatları farklı borsalarda farklı olabilir ve bu da arbitraj fırsatları doğurur.

Altcoin kabul eden yerler de zamanla artmaktadır. Hala günlük kullanımının önünde bazı engeller olsa da ileride bu problemler de çözülecek gibi gözükmektedir.

Burada önemli bir nokta cüzdanların altcoin depolamak için değil sizin para alıp göndermek için kullanacağınız özel ve genel anahtarların korunması içindir. Özel anahtar sizin para göndermek için kullandığınız ve kimseyle paylaşmamanız gereken anahtardır. Genel anahtar ise sizin adresiniz gibidir ve insanlar size para göndermek için bu adrese ihtiyaç duyarlar. Diğer insanlarla paylaşmanız gereken budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.