Enigma (ENG) Nedir?

Enigma(ENG), merkezi olmayan bir platform kullanarak veri ticaretinin daha verimli hale gelmesinin bir yoludur. Şirket, veri almak veya satmak isteyen kullanıcıları hedefler, bunu bir aracıya ihtiyaç duymadan bunu seçeneği sunar.Enigma (ENG) öncelikle verilere erişmesi gereken ancak merkezi bir otoritenin katılımıyla uğraşmak istemeyen bireyleri ve işletmelerle çalışmak istemektedir.

Enigma’nın platformunun en önemli özelliklerinden biri, her türlü veri aboneliği veya satın alımının blok zincirinde hem alınması hem de ödenmesidir. Aynı şey, veri satışı için biriken ödüller için de geçerlidir. Bununla birlikte, hem veri hem de veri hareketinin zincir dışı olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu, Bitcoin’in ölçekleme için kullandığı Katman 2 çözümlerine benzer. Ancak Enigma, işlemlerle uğraşmak yerine verileri işler. Enigma Katalizör uygulamasını kullanır.Katalizör ile kullanıcılar her türlü bilgiyi sağlayan bir pazara sahiptir. Bu, piyasa verilerini, botları ve strateji seçeneklerini içerir. Bu, kullanıcıların bilgilerini pazardaki diğer katılımcılara satmalarını sağlar.

Enigma(ENG) Nasıl Çalışır?

Enigma(ENG) platformunun bir kısmı, akıllı sözleşmelere benzer şekilde çalışan gizli sözleşmelerin kullanımını içerir. İkisi arasındaki kritik fark, gizli bir sözleşmeye sahip protokolün, protokolde saklanan verilerin özel tutulmasıdır.

Enigma’nın geliştiricileri, Çok Taraflı Bilgisayar (MPC) yapısı olarak adlandırılan iki taraflı bir hesaplama protokolü kullanır. Bu Enigma’nın gizli sözleşmelerinin temelidir. MPC yapısını kullanarak Enigma, veri sorgularının güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan dağıtılmış bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilir. Veriler farklı düğümler arasında bölünür ve daha sonra işlevleri diğer düğümlerle paylaşmadan aynı anda hesaplar. Bu nedenle, hiçbir düğümde tüm veri kümesi bulunmaz. Her düğümün rastgele ve görünüşte anlamsız bir parçası vardır.

Enigma’nın Kurucuları Kimlerdir?

En üst düzey uçuş MIT çalışanları Enigma ekibini yönetir, CEO Guy Zyskind kurucu ortak ve CEO olarak liderlik eder. Zyskind, MIT’deki Medya Laboratuarı’nda bir geçmişe sahiptir ve yazılım geliştirme alanında on yıllık bir deneyime sahiptir. Zyskind ayrıca veri bilimi, güvenlik, gizlilik ve blok zinciri de dahil olmak üzere çok çeşitli uzmanlıkları bulunmaktadır. Geçmişine ve uzmanlığına ek olarak, MIT’deki ilk mühendislik deneyiminde blockchain sistemini öğretti ve yeni teknoloji eğitimine öncülük etti.

Ürün Sorumlusu Can Kisagun, Enigma madeni para projesinin diğer kurucularındandır. MIT’deyken Kisagun, MIT Tech ve Bitcoin kulüplerinin bir parçasıydı. MIT’yi 2016 yılında İşletme Yüksek Lisansı için bıraktı ve hem ürün yönetimi hem de iş analitiği konusunda deneyim kazandı. İki kurucu ortağına ek olarak, Enigma’nın blockchain teknolojisi üzerine odaklanmış girdi ve bilgi sağlamak için birkaç danışmanı daha vardır. Bunlar arasında Pantera Capital’in ortağı Paul Veridittakit, Abra CEO’su ve kurucusu Bill Barhydt ve COO ve Nerdwallet’in kurucu ortağı Jacob Gibson yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.