Bulut Madenciliği - Kripto Para Sözlüğü
Bulut madenciliği kısaca kripto paralar için gerekli yazılım ve donanıma sahip olmadan mining yapmaya verilen addır. Bu servisi sağlayan şirketler belli bir ücret karşılığında kripto para madenciliği yapıp, müşterilerine yollamaktadır. Bu sayede daha geniş çevreler de mining işi içine girebilmektedir.

Bir bulut madenciliği ağına girdiğinizde bir havuza dahil olursunuz ve ‘hash gücü’ satın alırsınız. Aldığınız hash gücünün oranına göre de payınıza belli bir miktar kripto para hakkınız olmuş olur. Bulut madenciliğinin kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin sebebi elektrik masrafi ve ekipman bakımı gibi olası masrafları ortadan kaldırmasıdır.

Bulut madenciliği mining işlemini bulut üzerinden yapmaya olanakn sağlar. Bulut bilglsayarcılığı en hızlı gelişen akımlardan biridir. Sunucu, veritabanı, yazılım ve depolama gibi servislere internet üzerinden ulaşım sağlanır ve kullanış bazlı bir ödeme sistemi kullanılır.

Madencilik ise Bitcoin’in temelindeki blockchain sisteminin devamlılığını ve güvenliğini sağlamak için yapılır. İşlemler bu sayede onaylanır ve sisteme eklenir. Ayrıca dolaşımda olan para miktarı da bu sayede artmış olur. Bu iki teknolojinin birleşimi sayesinde internete erişimi olan herkesin herhangi bir teknik bilgi ya da donanım gerekmeden bu yapıya katkıda bulunma şansı ortaya çıkmış olur.

Sisteme dahil olmak için yapmak gereken tek şey bu servisi sağlayan bir sitede hesap açıp gerekli ayarlamaları yapmaktır. Ancak yine de her türlü dolandırıcılık denemesine karşı dikkatli olunmalıdır. Sadece güvenilir şirketler aracılığıyla bulut madenciliği yapılmalıdır.
bulut madenciliğine girmek içinde dikkat etmek gerek. her siteye güvenilmez dolandırıcılık olayları olabilir.
çoğunlukla dolandırıcıların elinde olan bir sistem ama bu insanlar temizlenirse kullanımı önemli ve güzel bir sistem.
ben güvenilir bir site bilmiyorum bilsem denicem ama güvenilirliğil kanıtlanmış hiç bir site bilmiyorum reklam falan yaptırıyorlar ama genede güvenmiyorum ama ilerde öyle bir site çıkarsa denicem öyle bir site çıkacağını da düşünmüyorum açıkcası
bende denemedim ama az kalmıştı bir yerden pasif gelir için giricektim gözü karartmıştım sonra neden bilmyorum vazgeçtim