bitcoin

Bitcoin’e Nasıl Başlanır?

Bitcoin şu anda Dünya’nın en ön plana çıkan kripto parası ve daha çok insan haberdar oldukça büyümeye de devam ediyor. Peki Bitcoin dünyasına girmek için en yapmak gerek?

  • Bitcoin Cüzdanı Yükleyin

    • Bitcoin cüzdanı bilgisayarınızda ya da telefonununzda çalışan bir yazılım olabileceği gibi farklı yöntemlerle de bir cüzdana sahip olabilirsiniz. Bu cüzdan sayesinde Bitcoin gönderip alabilir ve bakiyenizi takip edebilirsiniz. Aynı zamanda cüzdanlar sayesinde geçmiş işlemlerinizi de takip edebilirsiniz.
  • Bitcoin alın

    • Cüzdanınıza Bitcoin eklemenin de birden fazla yolu vardır. İll başlarda en hızlı yol madencilikti ancak artık artan rekabet ve zorlukla madencilikle Bitcoin elde etmek karlı bir iş olmaktan çıktı. Bu iş için özel bir donanımınız olmadıkça girmeniz tavsiye edilmez. Onun yerine bir online Bitcoin borsasından direkt olarak para karşılığı Bitcoin alabilirsiniz. Burada önemli olan özel anahtarınızı (private key) kimseyle paylaşmamanızdır.
  • Cüzdanınızı Kullanara Bitcoin Gönderin ve Alın

    • Cüzdanınıza başkasından Bitcoin göndermesini istemek oldukça kolaydır. Sadece adresinizi vermeniz yeterli. Birine Bitcoin göndermek içinse sadece sizin bilmeniz gereken özel anahtarınızı kullanırsınız. Bu anahtarla hesabın sizin olduğunu onaylayıp başka adreslere Bitcoin yollayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.