bitcoin-alt-birimleri

Bitcoin Nasıl Alınır?

Satoshi Nakamoto takma adını kullanan kişi ya da kişiler tarafından 2009 yılında yaratılan Bitcoin özellikle kısa zamanda artan değeriyle tüm dikkatleri üzerine çekti. İlk çıktığı günden beri artan değeriyle Bitcoin yatırımcılarına hayal bile edilemeyen oranlarda kazanç sağladı. Peki Bitcoin Türk Lirası’yla alınabilir mi? Nereden alınır?  

Nasıl Bitcoin Alırım?

Bitcoin sahibi olmanın çeşitli yolları bulunmakta. Bu yollardan ilk ortaya çıkanı kendi bilgisayarınız ya da bu iş için özel yapılan bir sistemle madencilik yapmak. Bu iş için bilgisayarınıza bir cüzdan yazılımı yükleyip hemen madenciliğe başlayabilirsiniz. Bu sayede hem blok zincirinin devamlılığını sağlamış hem de Bitcoin sahibi olmuş olursunuz.

Ancak yakın zamanda artak rekabetle beraber artan zorluk küçük oyuncuların bu yolla kar etmesini oldukça zorlaştırdı. Elektriğin ucuz olduğu bölgelerde büyük şirkletlerin açtığı devasa mining çiftlikleri bu işi kontrol altına almış durumda. Yine de mining işi içinde yer almak istiyorsanız belirli ücretler karşılığı sizin için mining yapan bulut sitelerini de kullanabilirsiniz.

Madencilik bu durumdayken Bitcoin sahibi olmanın en kolay yolu olarak direkt olarak para karşılığı Bitcoin almak ön plana çıkıyor. Bu işlerde kullanılan en yaygın para birimi Amerikan Doları olsa da Türk Lirası’yla da Bitcoin almak mümkün. Bitlo.com gibi sitelerden havale ve eft ile Bitcoin AL Sat işlemleri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.